top of page

תהליך המלטה - שלב ראשון - הרבעה (בעל הנקבה)

בשעה טובה מערכת ההמלטות עולה לאוויר. מספר מילות פתיחה על התהליך ולוח הזמנים:


  • מערכת ההמלטות החדשה תחליף את אופן רישום ההמלטה שנעשה עד היום. התהליך ינוהל ללא ניירת על ידי בעלי תפקידים - בתחילה בעל הנקבה (שלבים 1 עד 3) ולאחר מכן יעבור לבעלי תפקידים נוספים - מקדם הגזע או מזכיר ועדת גידול, לעיתים גם דרך מבצע ביקורת שגר שימונה על ידי המועדון או ועדת הגידול ובסיום ע"י מנהל ספר הגידול.

  • משרד ההתאחדות לא יהיה מעורב בתהליך ההמלטות במערכת החדשה, ומתחילת שנת 2025 לא יטפל כלל בהמלטות (מלבד במקרים שבהם יש צורך להזין תעודת יוחסין של כלב חו"ל - וגם תהליך זה מבוצע - מבחינת המשרד - מחוץ לתהליך ההמלטה).

  • המלטות ישנות שלא ידווחו עד סוף שנת 2024 יחוייבו מה- 1.1.2025 בדמי טיפול מעוכבים חריגים בעלות משמעותית גבוהה לכל גור.

  • כאמור, עבור כל המלטה שכבר בוצע עבורה ביקורת שגר טרם עליית המערכת לאוויר, יש לדווח את ההמלטה באמצעות התהליך הקודם. האופציה הזו תשאר פתוחה, בתעריף הנהוג, עד לסוף שנת 2024.

  • המערכת החדשה זמינה לשימוש מיידי על ידי כל מי שטרם ביצע ביקורת שגר. גם אם ביקורת השגר צריכה להתבצע "היום", ניתן למלא את כל הפרטים בשלבים הראשונים בנוכחות מבצע ביקורת השגר, ולאפשר לו להמשיך את התהליך.

  • המלטות שביקורת השגר שלהם תבוצע במהלך חודש אפריל 2024 יוכלו לבחור אם לרשום באמצעות התהליך הקודם או באמצעות המערכת החדשה.

  • כל המלטה שיבוצע עבורה ביקורת שגר מתחילת חודש מאי 2024 תצטרך להירשם דרך המערכת החדשה. רישום בתהליך הישן יגרור תוספת דמי טיפול משמעותית לכל גור.

🐾 🐾 🐾


בפוסט זה נפרט ונסביר את השלב הראשון בתהליך.


תהליך ההרבעה מנוהל אך ורק על ידי בעל הנקבה. נציין כי במקרה של תהליך המלטה המתייחס לכלבה בבעלות משותפת, מתחיל התהליך יהיה היחיד שיוכל להמשיך אותו וההמלטה תרשם על שמו (אלא אם כן יבחר ב"העברת זכות גידול חד פעמית" על שם בית גידול אחר).


🐾 🐾 🐾


באזור האישי, לשונית "הכלבים שלי" (הראשונה שנפתחת בעת כניסה למערכת), בשורה של הכלבה שאותה אנחנו מעוניינים להרביע נקליק בקצה השורה על "בחר/י אפשרות" ושם נבחר "תהליך המלטה" - "הרבעה"


יפתח המסך הבא -


בראש העמוד (ראה חץ לבן על רקע כחול) יופיע שם הנקבה ומס' הסגי"ר שלה, כפי שמופיע גם בצד שמאל (חץ לבן על רקע אפור). כיוון שהתהליך מתחיל מנקבה ספיציפית, חשוב לבחור את הנקבה הנכונה להתחיל עימה את התהליך. לא ניתן יהיה לשנות את התהליך לנקבה אחרת לאחר תחילתו.


(1) תאריך הרבעה - נבחר את התאריך שבו הורבעה הכלבה. במקרה והכלבה הורבעה מספר פעמים נבחר במועד הראשון.


(2) סגיר זכר - נזין את מס' הסגי"ר של הזכר שאיתו אנחנו מעוניינים להרביע. במקרה של זכר חו"ל (ראה כוכבית ירוקה) נקליק על הריבוע הקטן ונעלה קובץ (תמונה או PDF) עם תעודת היוחסין של הזכר.

חשוב מאוד - יש להעלות קובץ באיכות ראויה כזו שתאפשר רישום של פרטי הכלב והשושלת שלו.

חשוב לא פחות - במידה ובחרתם באופציה זו, עליכם לקחת בחשבון שלמשרד יקח מספר ימים לרשום את הכלב ועל כן, מומלץ לדווח את התהליך הזה לפני הולדת הגורים בפועל (אין לכם מה לדאוג, במידה וההריון לא יקלט, תוכלו לבטל את התהליך - ראו מטה).


(3) קישור שם בית גידול - במידה וברשותכם שם בית גידול, השם יופיע בצד ימין (באזור המסומן בקו אפור). במידה ואתם מעוניינים לרשום את ההמלטה שלכם על שם בית גידול מסוים - "העברת זכות גידול חד פעמית" - תוכלו לעשות זאת בסימון העיגול "אחר". המערכת תאפשר לכם לרשום מס' טלפון של בעל שם בית הגידול. לאחר הקלקה על הריבוע הירוק "לשלוח" בעל שם בית הגידול יקבל קוד OTP שאותו תצטרכו להזין. לאחר הזנת הקוד ואישורו ההמלטה הספציפית הזו תרשם על אותו שם בית גידול נבחר.


בסיום רישום כל הפרטים הנ"ל הקליקו על המשבצת האדומה בתחתית (המסומנת בחץ אדום) - "בצע בדיקת התאמה".

המערכת תחשוב מעט ותוציא לכם פלט עם מס' פרמטרים.

חשוב לציין - הקלקה על "בצע בדיקת התאמה" אינה שומרת את ההמלטה, היא רק מבצעת בדיקה מאחורי הקלעים של פרטי הכלבים (במקרה של כלב חו"ל המערכת תציין שאינה מזהה את פרטיו). השלב הזה נועד לבדיקת התאמה כללית של נקבה לזכר.


לאחר הודעה שתופק יופיע בתחתית המסך כפתור ירוק חדש "אשר ועבור לשלב הבא".

הקלקה על כפתור זה תשמור את תהליך ההרבעה ותאפשר מעבר לשלב הבא.

לאחר ההקלקה כל הפרטים שהוזנו יופיע באפור (כלומר, הם אינם ניתנים לעריכה).


במידה וההריון לא נקלט, תוכלו לבטל, כלומר, למחוק את התהליך שבוצע בשלב זה על ידי הקלקה על הריבוע בשורה המודגשת בצהוב "ההריון לא נקלט, מדומה או שהתרחשה הפלה".

שימו לב - תהליך זה אינו הפיך, במידה ותקליקו על ביטול ההרבעה בטעות, תאלצו לבצע את שלב זה שוב מהתחלה.


במידה והכל תקין, נותר להמתין להולדת הגורים. לאחר הולדתם תמשיכו בשלב הבא.


יתכן, ואתם מבצעים את התהליך הזה לאחר הולדת הגורים, במקרה הזה תוכלו כבר עתה להמשיך בתהליך.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page