top of page
 • יצירת קשר עם המשרד
  ניתן ליצור קשר עם המשרד טלפונית: ימים א'-ד' בין השעות 12:00 ל- 14:00 בטלפון: 03-672-71-74 ניתן גם להתכתב איתנו ב"וואטסאפ" (הקליקו לשלוח הודעה) ימים א' ו- ד' בין השעות 10:00 ל- 14:00 ימים ב' ו- ג' בין השעות 11:00 ל 14:00 שימו ❤️ מס' טלפון זה מקבל הודעות בלבד. קבלת קהל: מתאפשרת בהזמנת תור בלבד! ניתן להזמין תור בעמוד הראשי של האתר. דרך המחשב -> מופיע בצידו השמאלי של המסך. דרך טלפון סלולרי -> הקליקו על הכפתור התכלת בראש העמוד ('קבלת קהל תתאפשר בהזמנת תור בלבד') כמובן, ניתן ליצור איתנו קשר במייל: רעות - תעודות אלוף, צילומי אגן ומרפקים, מודעות יד 2, אישור טהור גזע Reut@ikc.org.il יפעת - המלטות Ifat@ikc.org.il סימה - תעודות ייבוא, העברת בעלות ונושאים כלליים Sima@ikc.org.il הדסה - נושאים כספיים Accounts@ikc.org.il שימו ❤️ בעלי התפקידים הנוספים המופיעים בעמוד יצירת קשר אינם עובדים פיזית במשרד על כן, אין מה לפנות אליהם בשאלה / בירור על סטטוס הזמנות - הם לא יוכלו לתת לכם מענה.
 • רישום המלטה
  מזל טוב! נולדו לנו גורים! מה עושים? מעדכנים את מקדם /ת הגזע, עד 10 ימים אחרי ההמלטה. מזמינים את מקדם הגזע לביצוע ביקורת שגר בין 6-8 שבועות, לפני הגעת המקדם הגזע, יש לבצע שיבוב של שבבים וחיסון ראשון עבור גורים. מקדם הגזע מגיע עם טופס המלטה כחול – בו המקדם הגזע ימלא את הפרטים הנדרשים על ההמלטה, כמות הגורים, ישים מדבקות שבבים לאחר שנסרקו הגורים וכו'. אחרי גיל 8 שבועות ניתן לפזר גורים בשמחה לבתים החדשים שלהם. בטופס הכחול – יש לרשום פרטי קונים, רצוי מאד למלא אקסל או טבלה במחשב עבור ההמלטה לשם דיווח עתידי אונליין. הפרטים החובה לדיווח און ליין בלינק הבא https://www.ikc.org.il/litter , רצוי מאד לדווח במחשב, יש לעקוב אחרי ההנחיות בדיווח האון ליין. שימו לב לדגשים בטופס הדיגיטלי: 1. שם הכלב – צריך להיות שם תעודה שילווה את הכלב לכל חייו, יש לרשום בעברית ובאנגלית את שם הגור. ניתן לרשום רק באנגלית. 2. פרטי הבעלים – שם פרטי ושם משפחה ומספר הסלולארי שלו. על כל בעלים נוסף על הכלב, צריך גם לרשום את מספר הסלולארי שלו. 3. מספר השבב שנסרק על הגור. 4. מין הגור, צבע פרווה, והערות מיוחדות לפי גזע אם נדרש. 5. כתובת מגורים. 6. כתובת דואר אלקטרוני. 7. אין בית לגור? רושמים את הגור עליכם, ולאחר שהוא מוצא בית, מבצעים העברת בעלות פשוטה במערכת ביניכם לבין הבית החדש, העלות היא עבור הבעל הגור (מגדל) 100 ₪ לחבר חוג/מועדון, 200 ₪ אם המגדל לא חבר. תשלום עבור ההמלטה לספר הגידול, על המגדל לשלם את התשלום הזה. 170 ₪ עבור כל גור עד גיל 6 חודשים. 85 ₪ עבור גור פסול עד גיל 6 חודשים. דיווח המלטה לאחר גיל 6 חודשים, תוספת תשלום של 50%. אין יותר משלוח תעודות למגדלים או שליחה "אוטומטית" של תעודות לקונים, לאחר שהגורים נרשמו בספר הגידול – נפתח לכל בעלי הגורים אזור אישי בלינק הבא: https://ikc-sys.org.il, התעודה של בעלי הגור זמינה לצפייה און ליין תמיד וניתנת להורדה בPDF למחשב. אם בעלי הגורים רוצים בכל זאת בתעודה מנייר – יש לבצע הזמנה באזור האישי העתק תעודה / תעודת ייצוא. התעודה בפעם הראשונה בחינם. ניתן לבחור באיסוף עצמי או דואר רשום בעלות של 25 ₪. חשוב! תעודת היוחסין אינה נותנת את ההנחה בחיסון הכלבת, אלא חברות במועדון / חוג של הגזע, החברות הינה שנתית.
 • איסוף עצמי / השארת מסמכים
  במידה והנכם מעוניינים לאסוף דבר מה מהמשרד יש לתאם ולאמת השארת הנ"ל במייל או בוואטסאפ מומלץ שלא להתקשר אלינו בנושא זה ! לאחר אישור השארת המסמכים הם ימתינו לכם במעטפה בכניסה למשרדים. ניתן להגיע בכל שעה לאסוף גם מחוץ לשעות הקבלה והעבודה של המשרד. במידה והנכם מעוניינים להשאיר דבר מה לטיפול המשרד ניתן להשאיר עבורנו בתיבת הדואר הלבנה הממוקמת בקומה הראשונה על הקיר מצידה הימני של דלת הכניסה השקופה. אפשר להשאיר שם מסמכים בכל שעה, גם מחוץ לשעות הקבלה והעבודה של המשרד.
 • מהי תעודת יוחסין
  תעודת יוחסין הינה מסמך המאשר את היות הכלב מתועד. היא מכילה את פרטי הכלב הבסיסיים, וכן את פרטי הבעלים שלו ומתחתם את השושלת שלו (דור ההורים, הסבים, והורי הסבים). בתעודת היוחסין תוכלו למצוא את מס' הסגי"ר - מספר תעודת הזהות של הכלב מס' הסגי"ר מכיל בין 5 ל 7 ספרות (תלוי במועד רישום הכלב בספר הגידול). תעודת היוחסין מופקת לכל כלב שהוריו מתועדים ועמדו בדרישות, ראשית של ארגון הגג - ה FCI (ההתאחדות העולמית לכלבנות) ותקן הגזע הרלוונטי, שנית של ההתאחדות הישראלית לכלבנות ובאופן ספציפי יותר של המועדון/חוג המרכז את הגזע. באחריות בעל ההמלטה לדווח על ההמלטה ולעבור את בדיקות כל הגורים ("ביקורת שגר"). לאחר ביצוע הביקורת ודיווח פרטיה להתאחדות (הכוללת את כל הבדיקות הנדרשות) תעודת היוחסין של הכלב תופק ותהיה מוכנה אוטומטית ודיגיטלית באזור האישי של בעלי הכלב החדש. התעודה המופקת באזור האישי הינה תעודה מקורית ועם זאת שניתן לבקש העתק מודפס שלה אין בכך צורך / הכרח.
 • דיגום DNA
  דיגום DNA נעשה על ידי וטרינרים מורשים. פרטים על דיגום ד.נ.א ניתן למצוא בעמוד ועדת הגידול למשתמשים במחשב -> בצידו השמאלי של העמוד ('מידע בנושא ד.נ.א.') למשתמשים בטלפון סלולרי -> בריבוע העליון. הקליקו לרשימת הדוגמים המאושרת ניתן לפנות ל"אוריבט ישראל" גם באמצעות וואטסאפ 054-9644-001
 • ספר הגידול הפתוח
  ניתן לצפות בכל ספר הגידול הישראלי באמצעות 'ספר הגידול הפתוח' במידה ואתם מתעניינים / מחפשים כלב לזיווג תוכלו למצוא את תעודת היוחסין שלו, ודרכה "לדלג" אחורה (ככל הניתן) בהקלקה על שמות הכלבים בשושלת הכלב. עם זאת, לא תמצאו בעמוד זה פרטי זיהוי על הבעלים למניעת פגיעה בפרטיותם (ופרטיותכם..)
 • רישום כלב ייבוא
  לרישום כלב ייבוא יש צורך בביצוע אימות פרטי הכלב מול המסמכים שברשותכם. אימות יכול להתבצע על ידי המשרד (הגעה בהזמנת תור כמובן), מקדמי גזעים ו/או אנשים נוספים שהוסמכו לכך. ניתן לפנות למשרד או למקדם הגזע שלכם לבירור מי יכול לבצע את האימות קרוב למקום מגוריכם. לאימות חובה להביא את הכלב פיזית. וכן, את המסמכים הבאים: בדיקת ברוצלה שלילית (מבצעים אצל הוטרינר שלכם בדיקת דם) נוגדני כלבת ממדינת האם שממנה הכלב הגיע. רישיון ייבוא תעודת יוחסין מקורית Export במידה והאימות לא בוצע במשרד, יהיה צורך להביא או להשאיר במשרד פיזית את כל המסמכים הנ"ל, כולל תעודת היוחסין המקורית Export ואישור על תשלום עבור רישום הכלב (לינק לתשלום). להזכירכם - ניתן להשאיר מסמכים בתיבת המסמכים (בקומה הראשונה, בתיבת הלבנה מימין לדלת הכניסה השקופה) בכל שעות היום גם מחוץ לשעות הקבלה והעבודה של המשרד.
 • יצירת קשר עם בעלי תפקידים
  רשימת בעלי התפקידים הנבחרים מופיעה בעמוד יצירת הקשר. שימו ❤️ - בעלי תפקידים אילו אינם נמצאים ו/או עובדים במשרד, הם מתנדבים שתחום עבודתם לא קשור לכלבנות. לכן אין מה לפנות אליהם בשאלות על סטטוס הזמנות שביצעתם ו/או שאלות ספציפיות על הזמנות מהמשרד. ניתן לפנות אליהם / להגיש תלונות / בקשות ביחס לתפקידם הנבחר בלבד. לידיעתכם - פניות לבית הדין של ההתאחדות כרוכות בתשלום אגרה. הפניות מטופלות אך ורק לאחר התשלום.
 • איך אני נכנס לאזור האישי שלי
  לכניסה לאזור האישי, יש להקליק על הכפתור התכלת "אזור אישי" בראש העמוד. המערכת מבקשת להזין את מס' טלפון ולאחריו ישלח אליך קוד ("OTP") לכניסה למערכת. כל עוד לא מתנתקים, המערכת נשארת מחוברת במכשיר בו אתם משתמשים !!! להתנתקות הקלקו על שמכם בצידו השמאלי העליון של המסך - האופציה השנייה הינה "להתנתק" (מסומנת בעיגול בצהוב)
 • עדכון פרופיל - השם שלי / מייל / כתובת שגויים
  במידה והפרטים המופיעים במערכת שגויים ניתן לעדכן אותם עצמאית באזור האישי. בהקלקה על שמך בצידו השמאלי של המסך - האופציה הראשונה היא - הפרופיל שלי במסך זה ניתן לעדכן לעדכן שם מלא (בעברית / באנגלית), כתובת מגורים (בעברית / באנגלית) וכתובת מייל. מומלץ מאוד למלא את כל השדות - את שדה הכתובת בכדי שדיוור שנשלח אליכם יגיע אליכם. פרטים באנגלית בכדי שנוכל לדווח נכון את פרטיכם ל FCI (לדוג' עבור תארים בינלאומיים, רישום שם בית גידול וכו') במידה ומספר הטלפון שגוי, אנא פנו אלינו. הערה חשובה - לא ניתן לרשום בני זוג יחד תחת אותו מספר טלפון / משתמש. כל משתמש/ת יופיע במערכת בנפרד תחת מס' הטלפון שלו/ה.
 • אני מקליד את מספר הטלפון שלי והמערכת לא מזהה אותי
  יתכן ומספר הטלפון שלכם אינו מופיע במערכת (או שהוזן למערכת שגוי) אנא פנו אלינו עם שם מלא ומס' הטלפון יעזור מאוד לצרף פרט מזהה על הכלב הרשום על שמכם (סגי"ר / שבב) לשאלתכם - סגי"ר הינו מספר תעודת הזהות של הכלב. המספר מתקבל לאחר שהמגדל מעביר את פרטי ההמלטה למשרדי ההתאחדות והכלב נרשם בספר הגידול הישראלי. מס' הסגי"ר מכיל בין 5 ל 7 ספרות (תלוי במועד רישום הכלב בספר הגידול). מיד לאחר קבלת מס' סגי"ר, תעודת היוחסין מופיעה באזור האישי והיא ניתנת להורדה - אין צורך או חובה להדפיסה.
 • בקשת פטור מאגרה מוגדלת
  השירות לקבלת פטור מאגרת כלבת מוגדלת (טהור גזע) ניתן רק לבעלי חברות בחוגים / מועדונים בהתאחדות הישראלית שכלבם אינו פסול. שימו לב! האישור ניתן רק לבעלי חברות מלאה / ראשית (האישור אינו ניתן לבעלי חברות נלווית בלבד) עם תוקף של מינימום חודש. כמו כן, ביצוע תשלום חברות אינו מנפיק אוטומטית אגרת כלבת מוגדלת, נדרש להזמין מ"הכלבים שלי": תהליך הוצאת האישור: יש להתחבר לאיזור האישי https://ikc-sys.org.il/ >>> בקצה השמאלי של השורה עם פרטי הכלב (במידה ומתחברים מהטלפון יש להזיז עם האצבע לקצה השורה שמאלה) ללחוץ על >>> בחר/י אפשרות >>> בקשת פטור מאגרה מוגדלת. בטופס יש לבחור את הרשות שבה הכלב צריך לבצע חיסון – יש להמתין בסבלנות שהדפדפן ייטען ויופיע אישור. אין ללחוץ שוב ושוב ושוב על כפתור "בצע", זה עלול לתקוע את משלוח האגרה בדואר האלקטרוני – יש ללחוץ רק פעם אחת בלבד ולהמתין בסבלנות לקבלת ההודעה על סיום התהליך המסמך דיגיטלי ויישלח לרשות שבה הכלב צריך לקבל חיסון, יישלח גם עותק לבעלים במייל. שימו לב כי רק הוטרינר הרשותי יכול לעדכן הנחה בחיסון כלבת עבור הכלב שהאגרה הונפקה עבורו, לכן יש לבצע שיחה טלפונית לוטרינר הפרטי לפני שניגשים לחסן את הכלב על מנת לודא אם ההנחה עולה לוטרינר הפרטי במערכת של החיסוני הכלבת. במידה ואין הרשות שלכם מופיעה ברשימה – המסמך לא יגיע לרשות, המסמך מגיע למייל של ההתאחדות ותבוצע בדיקה לאיתור הרשות שאליה האישור נדרש להישלח. מומלץ לא להזמין, ויש לפנות למשרד – שצריך לעדכן את הרשות /עירייה / מועצה החסרה בטבלה.
 • בקשת העתק תעודה
  תעודת היוחסין של הכלב שלכם מופקת אוטומטית דיגיטלית (וכמובן בחינם) וניתן להוריד אותה בכל עת דרך האזור האישי וזאת עבור כל כלב שנולד בישראל לאחר מ- 2010 והילך. אין צורך או היכרח בהדפסת תעודת יוחסין. עם זאת, במידה ומסיבה כולשהי אתם מעוניינים בתעודה מודפסת ניתן להזמינה דרך האזור האישי. כל שעליכם לעשות הוא (כמופיע בריבועים צהובים): לבחור את אופן האיסוף (משלוח בדואר ישראל עפ"י הכתובת המופיעה באזור האישי או איסוף עצמי). לעדכון הכתובת ראו הסבר - האזור האישי -> עדכון פרופיל - השם שלי / מייל / כתובת שגויים. אך ורק במידה ואתם מעוניינים בתעודה באנגלית (Export) יש לסמן זאת ב V ובהקלקה על 'שלם עכשיו' להמשיך לעמוד האישור / תשלום. עבור כלב שלא הודפסה לו תעודת יוחסין (כלבים שנולדו מאוגוסט 2022 והילך) ניתן להזמין העתק פיזי (יחיד) של תעודת היוחסין בחינם. ניתן להזמין את התעודה ולאסוף אותה ממשרדי ההתאחדות ללא תשלום או לשלם 25 ש"ח דמי משלוח. המערכת מאפשרת הזמנת תעודת יוחסין בחינם פעם אחת בלבד. במידה ואבדה תעודת היוחסין של הכלב שלכם ואתם בכל זאת מעוניינים בעותק פיזי ו/או אתם מעוניינים בתעודה באנגלית (Export) תוכלו להזמינה בתשלום. המערכת מזהה שהופקה תעודת יוחסין פיזית לכלב ומתמחרת את הפקתה בהתאם (כפי שמופיע בתמונה מעלה).
 • אלוף יופי בינלאומי
  תעודות אלוף יופי בינלאומי מופקות על ידי ה FCI (וללא תשלום) ההתאחדות מעבירה למשרדי ה FCI את הבקשות והם מאמתים את נכונות הפרטים ובהמשך לכך מפיקים תעודה מתאימה. בראש עמוד הבקשה מופיעות כל ההתוויות / דרישות לתארים הבינלאומיים כעת, ישנם שלושה - אלוף יופי בינלאומי, אלוף יופי בינלאומי צעיר ו- אלוף יופי בינלאומי קשיש. אנא קראו בעיון את המידע בראש העמוד (מסומן במלבן) לאחר מכן הורידו את הקובץ הרלוונטי (מסומן בכתום) הוסיפו את הקובץ שמילאתם (ואת תעודת היוחסין במקרה הצורך) ולאחר מכן ביחרו את סוג התעודה (ריבועים בורוד) ולאחר מכן הקליקו על 'אישור' להגשת הבקשה. שימו ❤️ בקשתכם מגיעה לאחראית דיווח התארים ל FCI לבדיקה ולאחר מכן נוסעת רחוק רחוק לבלגיה ששם ממתינות בקשות נוספות - ורבות - ולאחר מכן על התעודה המקורית להגיע למשרדי ההתאחדות ולהירשם. יש לקחת בחשבון שיקחו מספר חודשים טרם תקבלו את התואר והתעודה הנכספים. לידיעתכם, ברגע שהתעודה המקורית מגיעה ונרשמת התואר INT.CH יופיע באזור האישי בעמוד הכלבים שלי תחת שם הכלב. מעט לאחר מכן יצרו איתכם קשר ויודיעו לכם שהתעודה מוכנה לאיסוף ממשרדנו.
 • הכלבים שלי
  בלשונית "הכלבים שלי" ניתן לצפות ברשימת הכלבים המשוייכת אליך וכן לבצע פעולות הקשורות בכל אחד מהכלבים (מלבד רישום לתערוכות) שימו לב שאם הינכם משתמשים בטלפון סלולרי או מסך צר, יתכן ולא תראו את חלקו השמאלי של המסך ויהיה עליכם לגלול שמאלה בכדי לראות את יתרת הפרטים. ראשית ניתן לצפות ברשימת הכלבים. אם אין ברשותכם (או בעברכם) רשימת כלבים גדולה אין צורך לבצע חיפוש. הכלבים שברשותכם יופיע בטבלה מטה במלואם. החיפוש (עיגולים כתומים -> ולאחר מכן "לחפש") נועד למגדלים ותיקים. שנית, במידה ומדובר בכלב שנולד בארץ, יופיע בקצה השורה האייקון המסומן בעיגול ירוק. בהקלקה עליו תופק תעודת היוחסין המקורית של הכלב. שימו ❤️ - במידה וחסרים כלבים ברשימה זו או שישנם כלבים שעברו מרשותכם לאנשים אחרים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נעדכן את רשימת הכלבים בהתאם. גם לאחר מותם, כלבים אינם מוסרים מרשימת הכלבים שלכם. עבור כלבים כאלה, או כלבים שאינם מציגים עוד בתערוכות, ניתן לסמן ב V "לא רלוונטי" בסמוך לקצה השורה כך שלא יופיעו ברשימת הכלבים המוצעים לרישום. כמו כן, ניתן לבצע פעולות שונות (בהקלקה על "בחר/י אפשרות) המסומן בעיגול בצהוב. האופציות שיופיעו משתנות על פי פרמטרים שונים (מין הכלב, יליד הארץ / כלב חו"ל וכו'). להלן מוצגת הרשימה המלאה (הסבר עבור כל אחד מהבקשות / תשלומים הנ"ל יופיעו בנפרד) בקשת פטור מאגרה מוגדלת - לאישור זה זכאי כל כלב אשר אינו פסול לגידול. כמו כן, על בעלי הכלב להיות חברים במועדון כלשהו (בתוקף מינימלי של חודש). בקשת תעודת אלוף - תשלום והזמנה של תעודת אלוף (מקומי). בקשת העתק תעודה - ניתן לבקש להפיק תעודה פיזית (מלבד הדיגיטלית המקורית שמופקת על ידי המערכת) וכן תעודת "Export" באנגלית. תשלום פענוח צילום אגן / מרפקים - לאחר התשלום ישלחו במייל הטפסים שיש להעביר לוטרינר. אלוף יופי בינלאומית - מצריכה מילוי פרטים וצירופם לשם העברת כל המידע הרלוונטי ל FCI אשר מפיקים את התעודה ושולחים אותה למשרדי ההתאחדות. העברת בעלות - המערכת מאפשרת העברת בעלות מאדם לאחר, או מאדם למס' אנשים (כמו גם, רישום בעלות משותפת). במידה והכלב רשום על יותר מאדם אחד, יש לפנות למשרד לביצוע העברת הבעלות. תהליך המלטה - כרגע הפונקציה הזו אינה פעילה.
 • תשלום פענוח צילום אגן / מרפקים
  כל שעליכם לעשות בטופס זה הוא לבחור האם אתם מעוניינים לשלם על פענוח צילום אגן, צילום מרפקים, או עבור הפענוח של שניהם. ולאחר מכן להקליק על 'שלם עכשיו' למעבר לעמוד התשלום. שימו ❤️ לאחר התשלום תקבלו מייל אישור המכיל את ההנחיות לצלילום והטופס שעל הווטרינר למלא. לאחר ביצוע הצילומים יש להעבירם למשרדנו בצירוף אישור התשלום. ניתן להשאירם אותם עבורנו בכל שעה, גם מחוץ לשעות פעילות המשרד בתיבת המכתבים הממוקמת בקומה הראשונה מימין לדלת הכניסה.
 • העברת בעלות
  במידה ואתם מעוניינים להעביר כלב הרשום עליכם בלעדית* תוכלו לעשות זאת עצמאית ללא צורך בפניה למשרד. ההעברה תתבצע מיידית. [ * העברת כלב בבעלות יותר מאדם אחד תתבצע בסיוע המשרד בלבד ] ראשית, הקלידו את מספר הטלפון של הבעלים אליו אתם מעוניינים להעביר את הכלב (1) ולאחר מכן הקליקו על "שלח קוד אימות" (2). לאחר קבלת הקוד (מהבעלים החדש) הזינו אותו ב"הקלד קוד" (3) ולחצו על "אישור קוד אימות" (4). ניתן להעביר כלב ליותר מבעלים אחד (סימון מעלה בוורוד) - יהיה עליכם לבצע את שלבים 1-4 (ובמידת הצורך למלא את פרטי הבעלים) גם עבורו. במידה ואתם מעוניינים לרשום כלב בבעלות משותפת - בבעלים מס' 1 מלאו את מס' הטלפון שלכם, ובבעלים מס' 2 את הטלפון של הבעלים הנוסף. כמובן שבאופן זה ניתן להוסיף מס' בעלויות בדיוק כפי שהוסבר בתחילת פיסקה זו. טרם ביצוע ההעברה, ניתן להוסיף הערה לבעלים החדש (5). לסיום ההעברה הקליקו על הכפתור "אישור" (6). שימו ❤️ - אם המערכת אינה מזהה את מספר הטלפון (כלומר, לא קיים משתמש הרשום על מספר זה) לאחר הקלקה על "אישור קוד אימות" (4) יפתחו שורות להזנת פרטי הבעלים החדש (ראה תמונה מטה). הקפידו למלא לפחות שם פרטי, שם משפחה, כתובת מייל. לאחר מכן, המשיכו לשלבים (5) - (6) כפי שמוסבר מעלה.
 • תהליך המלטה (כרגע לא פעיל!)
  שימו לב, אופציה זו לרישום המלטות אינה פעילה עדיין, היא צפויה לעלות בקרוב. להלן הסבר על רישום המלטה.
 • בקשת תעודת אלוף
  לרכישת תעודת אלוף עליהם - 1. לאשר או לעדכן/למלא כתובת מגוריכם (ההדגשות בוורוד) הכתובת שמופיעה באזור האישי תופיע כאן, לכן לחיסכון תמיד כדאי שהכתובת שמופיעה באזור האישי תהיה נכונה (הסבר לשלב זה מופיע 'האזור האישי -> עדכון פרופיל - השם שלי / מייל / כתובת שגויים'). 2. בחירת סוג התעודה 3. בחירת אופן קבלת התעודה (משלוח או איסוף עצמי) ובסיום להקליק על 'שלם עכשיו' למעבר לעמוד התשלום. שימו ❤️ - המערכת יודעת מהם התארים להם זכאי (או לא זכאי..) הכלב שלכם. ועל כן היא מאפשרת הוצאת תעודות אך ורק עבור התארים הרשומים עבור כלב זה. במידה ואתם חושבים שהכלב שלכם זכאי לתואר שאינו מופיע, אנא פנו לוועדת התערוכות. [ להבהרה - אם לא מופיע התואר עצמו - לדוג' IL.CH 'אלוף ישראל' - אלא מס' CACים הדבר אומר שלא דווח לכם התואר כ"תואר" ] תוכלו לאמת את זכאותכם (במידת מה) ברשימת התארים המופיעה בתכלת מתחת לשם הכלב. במידה והכלב שלכם זכאי לתעודת ספורט כלשהי, המערכת מציגה אופציה לרכישה גם עבור תעודה זו. לצערי, נכון לכרגע, לא ניתן להדפיס תעודות אילו. נאפשר את הזמנת התעודות בקרוב מאוד!
 • רישום לתחרות ליגת הנוהג הצעיר
  מעת לעת מתקיימות תחרויות ליגת הנוהג הצעיר. כיוון שהמשתתפים / ות בתחרות הינם קטינים שאינם חברים בעמותות חברות הרישום מבוצע על ידי אחד ההורים (החבר במועדון / חבר כלשהו). בראש העמוד יופיעו פרטי התחרות - שם התערוכה ו/או המארגן שלה, מיקום תאריך ומי יהיה השופט. בטופס יש למלא את פרטי הילד המשתתף (שמו, תאריך לידה, כתובת מגורים, נייד ודוא"ל) וכן, את הקבוצת הגיל שאליה הוא משתייך. בהמשך העמוד יש למלא את הכלבים עימם הילד ישתתף. ניתן למלא פרטים של עד שלושה כלבים ועבור כל אחד מהם יש למלא גזע, שבב ומועד חיסון כלבת. לסיום יש להקליק בתחתית העמוד על 'שלח' למעבר לעמוד התשלום. לשאלות על ליגת הנוהג הצעיר ניתן לפנות במייל למנהל הליגה ו/או לוועדת התערוכות shows@ikc.org.il
 • שם בית גידול
  ניתן לשלם עבור רישום בית גידול דרך האזור האישי אבל יש לשים לב טוב טוב לדרישות המופיעות בראש העמוד. בין היתר, בדיקה שהשם שבו אתם מעוניינים לא קיים וכן שהבנתם את אופן תרגום השם. לאחר קריאתכם המדוקדקת... יש למלא את כל השדות המסומנים באדום בהמשך העמוד, ניתן למלא את השדות המופיעים באפור - במידה ויש לכם שותפים לבין הגידול (יכול גם להיות בן/בת זוג) והמשיכו למלא את השדות המסומנים באדום. בסיום הקליקו על 'שלם עכשיו' למעבר לעמוד התשלום. שימו ❤️ בקשתכם מגיעה למשרד ולאחראית דיווח מול FCI. לאחר בדיקת כל הפרטים בקשתכם תשלח. בדומה לבקשה לאלוף בינלאומי, קחו בחשבון שבקשתכם נוסעת לבלגיה הרחוקה, שם ממתינה גם כן לבקשות נוספות - ורבות - בטרם מטופלת. לכאן מומלץ להתעזר בסבלנות. לאחר קבלת אישור מה FCI על שם בית הגידול, יפנו אליכם ממשרדנו ויעדכנו אתכם על כך.
 • תשלום דמי חבר מועדון/חוג
  בעמוד זה תוכלו לשלם דמי חבר למועדון / חוג. דמי החבר תקפים לשנה מיום התשלום. במידה וטרם הסתיימה חברותכם ואתם מבצעים חידוש חברות - המערכת מוסיפה לכם שנה שלמה נוספת כך שלא תאבדו ולו יום אחד על תשלום מוקדם. שימו ❤️ החברות בחוג מותנית באישור המועדון. ההתאחדות רק מבצעת את הרישום / סליקה עבור המועדון. ראשית עליכם לבחור את המועדון שאליו אתם מעוניינים להירשם מתוך הרשימה (עיגול צהוב) המחיר שיופיע משמאל יהיה בהתאם למועדון אותו בחרתם. אנא התעלמו משדה "קוד מגדל" בהמשך עליכם לציין את סוג החברות - ראשית / נלווית אם אתם כבר חברים במועדון אחד ואין דרישה לחברות רשאית מצד המועדון הנוסף שברצונכם להיות חברים בו, תוכלו לשלם על חברות נלוות (עלות דמי החבר פחות חלקה של ההתאחדות בדמי החבר). שימו 🧡 חובה להיות בעל חברות ראשית אחת בתוקף. לא ניתן לקבל אישור אגרת כלבת מופחתת ללא חברות ראשית וכן, התשלום עבור תערוכות ההתאחדות יהיה כפול. חשוב מאוד לוודא שכתובת המייל נכונה (סימונים בורוד) כיוון שזו הדרך שלנו להגיע אליכם ולעדכן אתכם או במידע הרלוונטי אליכם אישית או בדיוור על עדכונים ופעילויות ההתאחדות. אין חובה לעדכן את כתובת המגורים שלכם עם זאת מומלץ לעשות כן. [ עדכון המידע בשדות אלה "פוטר" אתכם מעדכונם ב'פרופיל שלי' ] בסיום מילוי כל הפרטים הרלוונטי הקליקו על 'שלם עכשיו' למעבר לעמוד התשלום.
 • רישום למדרשה בסיסית / מתקדמת
  הסבר לרישום למדרשה הבסיסית / מתקדמת יעלה בסמוך לפתיחת המדרשות הקרובות.
 • ביצוע תשלומים (עבור משתמשים)
  בלשונית "תשלומים" ניתן לבצע פעולות עבור משתמש (הכוונה, עבור אדם ולא עבור כלב ספציפי). בתמונה זו מופיעים חלק מהתשלומים היכולים להיות זמינים לתשלום. כאשר סוג תשלום אינו רלוונטי הוא לא יופיע כלל בעמוד זה ויופיע רק כשיהיה רלוונטי - לדוג' רישום למדרשה הבסיסית ו/או המדרשה המתקדמת. הסברים על התשלומים מופיעים בהמשך.
 • יצירת קשר עם בעל תפקיד במועדון / חוג
  בטבלה מתחת לרשימת המועדונים / חוגים בהם אתם חברים מופיעה טבלה אשר לצערנו הרב כרגע אינה תקינה / פעילה !! בעתיד טבלה זו תכיל את כל בעלי התפקידים הרלוונטים עבורכם - יו"ר, מזכיר, גזבר - במועדונים שאליהם משתייכים הכלבים הרשומים על שמכם מקדם הגזע - עבור כל אחד מהגזעים הרשומים על שמכם. לא יהיה קשר בין היותכם חברים או לא חברים בתוקף במועדונים הנ"ל. הטבלה נועדה לשרת אתכם ולאפשר לכם לדעת מי אנשי הקשר הרלוונטיים עבורכם על פי הגזעים הרשומים על שמכם.
 • בדיקת סטטוס חברות
  בלשונית החברויות שלי תוכלו לראות את רשימת המועדונים / חוגים בהם אתם חברים, סוג החברות ותוקפה. בדוגמה מטה ניתן לראות שישנה חברות פעילה בשני מועדונים, מועדון אחד בעל חברות ראשית ("Main") ומועדון דני בעל חברות נלווית ("Sub"). וכן מהו מועד סיום החברות עבור כל אחד מהם. שימו ❤️ בכדי לקבל שירותים מההתאחדות - ביניהם רישום לתערוכות בינלאומית וכן, קבלת אישור פטור מאגרת כלבת מוגדלת ("טהור גזע") חובה שתהיה בתוקף חברות ראשית במועדון כלשהו.
 • רשימת תערוכות פעילות
  לשונית "תערוכות" מרכזת את רשימת התערוכות הפעילות הקיימות במערכת ההתאחדות. עבור כל שורה - תערוכה - מופיעים הפרטים הרלוונטיים עבורה. תערוכות יכולות להיות מאורגנות על ידי מועדונים או על ידי ההתאחדות (ראו סימן בקו אדום). ברישום לתערוכת מועדון, המערכת בודקת כי אתם חברים במועדון זה. במידה ולא, תאלצו לשלם מחיר כפול (או לחדש חברות). ברישום לתערוכה בינלאומית, המערכת בודקת כי יש לכם חברות ראשית בתוקף במועדון כולשהו. בקצה השורה מופיע בכחול "רשום כלב" (ראו עיגול אדום) - בהקלקה תגיעו לעמוד הרישום לתערוכה. בחלוף מועד הרישום התערוכה תמשיך להופיע (עד יום התערוכה) אך הכיתוב 'רשום כלב' יעלם ולא ניתן עוד להירשם אליה. הסבר לרישום מלא לתערוכה יופיע בהמשך מטה. שימו ❤️ מרבית המועדונים משתמשים במערכת התערוכות של ההתאחדות לניהול התערוכות שלהם עם זאת, ישנם מס' מועדונים שלא. אם הנם חברים במועדונים אלו - הרישום לתערוכות מועדון יתבצע ממקום אחר.
 • ניקוד כלב השנה
  ניקוד כלב השנה מתבצע בכל שנה בנפרד והוא כולל 4 תערוכות מועדון וכל תערוכה בינלאומית שהתקיימה בשנה זו. כאשר מועדון מגיש בקשה לקיום תערוכה הוא צריך להצהיר מראש שזו תהיה תערוכה לניקוד כלב השנה. מועדונים רבים מקיימים מעבר ל 4 תערוכות בשנה, עם זאת, רק הארבעה שהוצהר עבורם מראש יכולות לצבור ניקוד. כאשר מתקיימת תערוכת מועדון כפולה, רק שיפוט של שופט אחד יכול להיחשב לניקוד כלב השנה. טבלת ניקוד כלב השנה מתעדכנת בשוטף. לעיתים לוקח מעט זמן עד שמתעדכנות בה התוצאות כיוון שהיא נעשית ידנית לחלוטין וכמובן תלויה בדיווח תארי התערוכה ואימותם. בעמוד ועדת התערוכות ניתן למצוא גם את טבלאות הניקוד של שנים עברו. להלן טבלת הניקוד לכלב השנה: משתתפים בגזע - כלב אחד עד 7 כלבים כולל: מנצח גזע: 6 נק' מנצח מין נגדי: 3 נק' הצעיר הטוב בגזע: 2 נק' הקשיש הטוב בגזע: 2 נק' משתתפים בגזע - 8 כלבים ומעלה: מנצח גזע: 10 נק' מנצח מין נגדי: 5 נק' הצעיר הטוב בגזע: 4 נק' הקשיש הטוב בגזע: 4 נק' עבור מס' המשתתפים בגזע מונים את כל הכלבים שהגיעו בפועל ביום התערוכה. למניין זה נחשבים גם פעוטות וגורים (שאינם זכאים לניקוד כלב השנה). לא ניתן לצבור נקודות בזכיה במספר קטגוריות (לדוג' מנצח הגזע שהוא גם הצעיר הטוב בגזע, הניקוד הגבוה - מנצח הגזע - יחשב בלבד). בתערוכות בינלאומיות בלבד ניתן ניקוד גם במקצים של הזירה המרכזית: הצעיר הטוב בתערוכה - 15 נק' סגן I לצעיר הטוב בתערוכה - 10 נק' סגן II לצעיר הטוב בתערוכה - 5 נק' הקשיש הטוב בתערוכה - 10 נק' סגן I לקשיש הטוב בתערוכה - 6 נק' סגן II לקשיש הטוב בתערוכה - 3 נק' מנצח הקבוצה - 15 נק' סגן I למנצח הקבוצה - 10 נק' סגן II למנצח הקבוצה - 5 נק' כוכב התערוכה - 20 נק' סגן I לכוכב התערוכה - 15 נק' סגן II לכוכב התערוכה - 10 נק' תארים אילו ניתן לצבור והם מתווספים לניקוד שניתן בגזע (מנצח הגזע, מן נגדי, הצעיר / הקשיש הטוב בגזע). בכל שנה מנצח את הגזע כלב אחד אשר קיבל את הניקוד הגבוה ביותר* עבור הכלב הזה מופקת תעודת כלב השנה והתואר כלב השנה לאותה שנה מוזן לו בטבלת התארים. לדוג' BW-22 הינו התואר עבור 'כלב השנה לשנת 2022'. מלבד זאת מופקות תעודות גם לכלבים שקיבלו את הניקוד הגבוה ביותר על פי קבוצה כלומר ולדוגמה, 'מקום ראשון בקבוצה 6' ; 'מקום שני בקבוצה 6' ; 'מקום שלישי בקבוצה 6' וכך עבור כל 11 הקבוצות (1, 2א, 2ב, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10) וכן 10 תעודות נוספות לכלבים שקיבלו את הניקוד הכי גבוה מבין כל הגזעים. * מה עושים במקרה וישנם מספר כלבים בעלי ניקוד זהה? הנוהל (המופיע כנספח לנוהל התערוכות) מגדיר את אופן הפעולה - (א) יקבע כזוכה הכלב שזכה ביותר נקודות בקטגוריות "מנצח קבוצה", "כוכב תערוכה", "כוכב צעירים" ו"כוכב קשישים" על סגניהם הראשון והשני בתערוכות בינלאומיות. (ב) במידה ועדיין נותר שוויון בין פרטים הוא יוכרע לפי הכלב שצבר יותר זכיות בתואר מנצח גזע BOB. (ג) בהישמר השוויון יוכרע לפי הכלב שניצח במצטבר יותר כלבים בגזע. (ד) בהישאר שוויון יוכרע לפי מספר הפעמים שזכה במנצח גזע BOB בתערוכה בינלאומית.
 • דיווח תארים
  דיווח תארים אינו מתבצע אוטומטית, גם למשתמשים במערכת התערוכות של ההתאחדות. בסיום תערוכה הנערכת במערכת של ההתאחדות, מארגני התערוכה מעבירים את התוצאות לועדת התערוכות לבדיקת התארים נעשית השוואה ויזואלית בין הדוח הידני (דוח מנהל זירה) מול דוח התוצאות שמופק מהמערכת (ריכוז התוצאות כפי שנכתבו ע"י מזכיר השופט) במידה והכל תקין התארים מדווחים בלחיצת כפתור. במידה וישנן בעיות בדיווח נערך בירור מול המועדון ובמידת הצורך (והאפשר) גם מול השופט. על פי רוב, ניתן לצפות כי תערוכות המבוצעות במערכת התערוכות של ההתאחדות, התארים ידווח תוך שבוע מיום התערוכה. עבור תערוכות שאינן נערכות במערכת התערוכות של ההתאחדות, מארגני התערוכה מעבירים את דוח התוצאות המלא לוועדת תערוכות. וועדת התערוכות מקלידה את התארים למערכת אחד-אחד עבור כל אחד מהכלבים. מתוך כך מדובר בעבודה ממושכת יותר, שכמובן תלויה גם במועד שבו מועבר דוח התוצאות. וגם באם ישנן בעיות בדיווח המצריכות בירורים נוספים. על פי רוב, ניתן לצפות כי התארים במקרה זה ידווחו תוך שבועיים (אם כי לעיתים לוקח גם שלושה שבועות). תערוכות בינלאומיות מבוצעות במערכת של ההתאחדות, עם זאת, תערוכות אילו מצריכות בדיקה יותר מדוקדקת ועל כן, לוקח בין שבוע לשבועיים לסיים לבדוק ולאמת את הדוחות לאחר בדיקת התארים הם מדווחים, כאמור, בלחיצת כפתור. המייל של ועדת התערוכות עבור כל אחת מהפניות הללו: shows@ikc.org.il
 • רישום לתערוכה
  כפי שמוסבר מעלה - רישום לתערוכה מתבצע מתוך טבלה התערוכות הפעילות, בהקלקה על "רשום כלב" בקצה השורה עבור התערוכה הרלוונטית. כיצד נדע שאנחנו נמצאים ברישום לתערוכה הנכונה? נביט בראש העמוד (מסומן בעיגול אדום) ונראה שאכן שם התערוכה נכון. במידה ולא, במיוחד אם מדובר בתערוכת מועדון, נראה שורה המציינת כי איננו חברים במועדון ועל כן המחירים המופיעים גבוהים מהרגיל. כעת נבחר את הכלבים שאנחנו מעוניינים לרשום. נקליק על המשבצת האפורה בסמוך ל"בחר כלבים" לבחירת הכלבים לרישום. שימו ❤️ ניתן לסמן מספר כלבים בבת אחת. ו / או להוסיף כלבים בהקלקה חוזרת על המשבצת האפורה. במידה ומופיעים יותר מידי כלבים ברשימה (כשחלקם אינם בחיים ו/או אינם מציגים אותם) ניתן להסיר אותם מרשימה זו (ראה הסבר בפיסקה השנייה מתחת לתמונה) לאחר בחירת הכלבים חובה לבחור כיתה. עבור כל כלב את הכיתה הרלוונטית עבורו. שימו 🧡 המערכת מציגה עבור כל כלב אך ורק את הכיתות הרלוונטיות עבורו אם על פי הגיל שלו ואם על פי התארים שיש (או אין) ברשותו. כאמור, ניתן לבחור את כל הכלבים בבת אחת ואז לעדכן עבור כל אחד מהם את הכיתה. או לבחור בכל פעם כלב, לעדכן עבורו כיתה ולגלול מעלה בכדי להוסיף עוד כלבים. במידה ולאחר הוספת כלב מופיע תחתיו המלל: "לא ניתן לרשום כלב זה - יש ליצור קשר עם המשרד על מנת לאפשר רישום לגזע זה" יש לפנות במייל לוועדת התערוכות. בצידו השמאלי של העמוד מופיע מחירון התערוכה. בכל הוספה של כלב המחיר יתעדכן בשורת "סה"כ לתשלום". בסיום הרישום הקליקו על הכפתור הירוק "המשך בתהליך הרישום והתשלום". לאחר קבלת מסך האישור חובה לבדוק קבלת קבלה במייל. אישור רישום כל כלב לכיתה המתאימה. הנ"ל יאשרו שאכן הכלב רשום כראוי למניעת עוגמת נפש ביום התערוכה. המשיכו לסעיף הבא להסבר על אישור רישום הכלב לכיתה.
 • בדיקת שיבוץ
  בכדי לבדוק שאכן הכלב שלכם רשום לתערוכה ואכן לכיתה שבה אתם מעוניינים הכנסו ללשונית "דוחות שיפוט" בטבלה תוכלו לראות את כל התערוכות (שנערכו במערכת ממרץ 2022) בראש הטבלה יופיעו התערוכות המאוחרות ביותר במידה והתערוכה עדיין לא התקיימה כל שתוכלו לעשות הוא לראות שאכן השיבוץ תקין. תוכלו לראות זאת בעיגול מתחת לכותרת Class Name ("שם הכיתה"). עבור תערוכה שכבר התקיימה יופיע גם האייקון המסומן בעיגול מתחת לכותרת "פעולה". במידה והשורות הרלוונטיות לתערוכה שאליה זה עתה נרשמתם נכונים -> תאריך התערוכה, שם הכלב, מארגן התעורכה הכיתה וכו'. הנכם יכולים להיות רגועים שהכלב שלכם רשום! המערכת ממלאת שדות אילו רק לאחר שהרישום נעשה בהצלחה והתקבל עבורו תשלום. במידה ונרשמתם למקצה חינמי (כפי שלעיתים נוהגים לעשות בתערוכות מועדון) צרו קשר עם ועדת התערוכות לאימות ועדכון הרישום.
 • רישום אליפויות
  כמו דיווח אליפויות, גם רישום אליפויות אינו תהליך אוטומטי וזאת עקב מורכבותו הרבה. בדרך כלל לאחר בינלאומיות, ולעיתים גם בזמנים אקראיים שונים, ועדת תערוכות עורכת בדיקת זכאות לתארים ומעדכנת את התארים הרלוונטיים. אם אתם זכאים לתואר והוא לא דווח לכם, אתם מוזמנים לפנות לוועדת תערוכות הוועדה תבדוק האם הכלב שלכם אכן זכאי לתואר ואם כן תדווח אותו עבורכם (כך שתוכלו להזמין תעודת אלוף). במצבים בהם הכלב שלכם קיבל ריזרב, והכלב שקיבל את התואר כבר אלוף ו/או אם אתם חושדים שזה המצב, אתם מוזמנים גם כן לפנות לוועדה במידה ואכן כך הדבר, יעודכן לכם התואר מאחורי הקלעים. שימו ❤️ אתם תראו את הריזרב שאכן קיבלתם, אך במסכי הניהול יופיע שבפועל הכלב זכאי לתואר. כאשר הכלב יצבור את התארים הנדרשים ידווח לו תואר האלוף (ואם הדבר לא בוצע, אתם כאמור מוזמנים לפנות במייל לוועדת התערוכות). המייל של ועדת התערוכות עבור כל אחת מהפניות הללו: shows@ikc.org.il
 • דוחות שיפוט
  בסיום שיפוט הכלב בזירה, דוח השיפוט יופיע אוטומטית באזור האישי בלשונית "דוחות שיפוט" תוכלו לראות, שבהמשך לשורת השיבוץ יופיע אייקון ריבועי קטן שיאפשר לכם בהקלקה עליו להוריד את דוח השיפוט למכשיר הסלולרי שלכם (העיגול האדום השמאלי המופיע בתמונה מטה) בטרם הורדת הקובץ, אנא בדקו קודם לכן כי על המכשיר שברשותכם מותקנת תוכנה המאפשרת פתיחת קבצי PDF כדוגמת Adobe Reader. על פי רוב, דוחות השיפוט ישלחו בסיום התערוכה ו/או בסיום מקצה הגזע (בהתאם להחלטת המארגן ו/או שולחן מזכירות הזירה). עם זאת, אין צורך להמתין למשלוח המייל. לנוחיותכם, הדוח מופיע מיידית באזור זה. במידה והבחנתם בטעות בדוח השיפוט פנו בהקדם האפשרי ובמידת האפשר טרם סיום התערוכה לשולחן המזכירות שבו נשפטתם לבירור ו/או תיקון הדוח.
 • יו"ר מועדון? מזכיר? גזבר? או אולי אחראי תערוכות? מקדם גזע?
  בעתיד הקרוב יעלו לכאן הסברים לשימוש במערכת. בנתיים צרו קשר עם מיטל Meital@ikc.org.il
bottom of page